Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

420 BMP-3M dla Grecji

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 06 października 2008

Na targach Defendory 2008 w Atenach zostanie prawdopodobnie podpisany kontrakt o zakupie przez Grecję 420 BMP-3M. Dostawcą ma być FGUP Rosoboronexport.

Rozmowy o dostawie ok. 450 zmodernizowanych BMP-3 dla armii greckiej toczyły się ponad rok (Grecja kupi 450 BMP-3 za 2,5 mld USD?). W wyniku negocjacji ustalono, że w produkcji pojazdów wezmą udział zakłady greckiego przemysłu zbrojeniowego. Prototyp BMP-3M dla Grecji zostanie pokazany na zaczynających się jutro tragach Defendory 2008, w których wezmą udział 439 przedsiębiorstwa z 30 państw. Warto przypomnieć, że grecka armia używa obecnie 378 BMP-1.

BMP-3M jest napędzany silnikiem UTD-32T o mocy 660 KM. Jego uzbrojenie stanowi armata kal. 100 mm, która może wystrzeliwać kierowane pociski rakietowe. Uzupełnia ją 30-mm armata i km kal. 7,62 mm. System sterowany jest kompleksem celowniczym Wiesna. Opancerzenie pojazdu może być uzupełnione dodatkowymi osłonami pancernymi, kompleksem ochrony przed uzbrojeniem precyzyjnym Sztora-1 i aktywnym systemem samoobrony Arena-E.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.