Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy radar HMS Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2015

Lotniskowiec HMS Queen Elizabeth otrzymał nowy radar do śledzenia celów powietrznych i nawodnych.

Informacja o montażu nowego radaru HMS Queen Elizabeth była utrzymywana w tajemnicy do wczoraj / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Pod koniec września na szczycie tylnej nadbudówki HMS Queen Elizabeth zamieszczono nowy trójwspółrzędny radar średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997. Pracownicy konsorcjum ACA (Aircraft Carrier Alliance) spędzili w szkockim Rosyth jeden dzień, montując radiolokator na nowym brytyjskim lotniskowcu. Przygotowania do tego wydarzenia trwały aż 2 lata.

Montaż Artisan 3D typu 997 zajął pracownikom ACA cały dzień. Przygotowania do wydarzenia trwały jednak ponad 2 lata

Artisan 3D umożliwi załodze HMS Queen Elizabeth jednoczesne śledzenie 800-900 celów powietrznych, oddalonych od okrętu nawet o 200 km. Ułatwi to nie tylko koordynację operacji lotniczych prowadzonych z pokładu lotniskowca, ale zwiększy też świadomość sytuacyjną dowódców grupy lotniskowcowej, towarzyszącej HMS Queen Elizabeth. Jego uzupełnieniem będzie radar dalekiego zasięgu S1850M, zamontowany na przedniej nadbudówce (Uruchomienie radaru QE, 2015-08-27).

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z serii 2 brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth. Okręty powstają wysiłkiem pracowników konsorcjum ACA. Obecnie w szkockim Rosyth, gdzie prowadzony jest montaż końcowy jednostek, kompletowany jest kadłub i obie nadbudówki 2. z jednostek, przyszłego HMS Prince of Wales (Kompletowanie kadłuba Prince of Wales, 2015-05-25). Nowe okręty Royal Navy, największe w historii królewskiej floty, będą stacjonować w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południowym zachodzie kraju (Portsmouth przygotowuje się do przyjęcia QE, 2015-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.