Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy chcą samolotów WRE

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 października 2008

Do Kongresu USA trafiły dokumenty, niezbędne do wydania zgody na sprzedaż Wielkiej Brytanii 3 samolotów rozpoznania radioelektronicznego RC-135V/W Rivet Joint.

RC-135 jest miejscem służby 34 żołnierzy, w tym kilku członków załogi i inżynierów pokładowych. Większość obsługuje systemy rozpoznania radioelektronicznego. Brytyjskie RC-135V/W Rivet Joint będą najbardziej zaawansowanymi technicznie samolotami rozpoznawczym RAF. Obecnie zadania tego typu wykonują Nimrody R1, Tornado GR4A, Sentinele R1, jednak każdy z nich w stosunkowo wąskim zakresie / Zdjęcie: USAF

Samoloty zostaną przebudowane z tankowców powietrznych KC-135R, napędzanych stosunkowo nowoczesnymi silnikami CFM-56. Przebudowa pozwoli RAF prowadzić misje rozpoznawczo-wywiadowcze, wykrywając, identyfikując i lokalizując źródła sygnałów w spektrum elektromagnetycznym. Wyposażenie pokładowe umożliwia składowanie i opracowywanie danych na bieżąco lub przesyłanie ich do stanowisk kontroli naziemnej.

Do tej pory samoloty tego typu (9 egz.), wykorzystuje US Air Force, w ramach 55th Wing, stacjonującego na co dzień w bazie lotniczej Offutt, w stanie Nebraska.

Działały one przed i w czasie wszystkich większych konfliktów, w tym w Wietnamie, Libii (1986), Grenadzie, Panamie, Iraku i Afganistanie (samoloty od 1990 stale działają na Bliskim Wschodzie), przyczyniając się do zapewniania Amerykanom przewagi informacyjnej.

Proponowana umowa zawiera remont i wzmocnienie płatowca, zabudowę nowych systemów pokładowych, sprzedaż pakietu szkoleniowego, serwisowego i części zamiennych. W przypadku całkowitego wykorzystania wszystkich opcji, wartość umowy może osiągnąć 1 068 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.