Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybór dostawcy VBMT-LR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 listopada 2015

Pod koniec listopada brazylijskie ministerstwo obrony zapozna się z ostatecznymi ofertami złożonymi w ramach programu zakupowego VBMT-LR.

Najprawdopodobniej do końca br. poznany zostanie dostawca blisko 200 nowych opancerzonych samochodów terenowych VBMT-LR / Zdjęcie: Avibras Indústria Aeroespacial

W ciągu tygodnia Brasília zapozna się z ostatecznymi ofertami złożonymi przez 2 przedsiębiorstwa ubiegające się o zlecenie na dostawę blisko 200 nowych opancerzonych samochodów terenowych 4x4. Wybór dostawcy pojazdów najprawdopodobniej zostanie dokonany pod koniec br. Kilka tygodni później powinny rozpocząć się negocjacje cenowe.

Latem brazylijskie władze oznajmiły, że do ostatniego etapu konkursu VBMT-LR (Viatura Blindada Multi-Tarefa-Leve de Rodas) przejdzie Iveco Veículos de Defesa oferujące jedną z odmian pojazdów rodziny LMV. Jego rywalem zostało Avibras Indústria Aeroespacial z ofertą w postaci wozu Tupi 4x4 będącego modyfikacją Sherpa Light Scout francuskiego Renault Trucks Defense (Dwóch oferentów w wyścigu o VBMT-LR, 2015-07-22).

Z udziału w kolejnym etapie przetargu wykluczono BAE Systems Land Systems South Africa oferujące RG32 LTV i AM General/Plasan z MLTV-BR (Modernized Light Tactical Vehicle, Cztery oferty na VBMT-LR, 2015-01-27). Wcześniej samodzielną decyzję o wycofaniu się z konkursu podjęli Hiszpanie z URO Vehículos Especiales (UROVESA) z ofertą w postaci VAMTAC w odmianie ST5 BN3.

Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) chcą zakupić 186 nowych samochodów terenowych. W pierwszej kolejności armia ma otrzymać 32 VBMT-LR dostarczone bezpośrednio przez producenta. Pojazdy drugiej transzy, liczącej 77 wozów, trafią do Brazylii w zespołach, a następnie zostaną zmontowane przez lokalnego partnera. Planuje się, że pojazdy trzeciej serii, także liczącej 77 VBMT-LR, zostaną wyprodukowane już bezpośrednio w Brazylii, a udział lokalnego przemysłu w ich montażu ma wynieść co najmniej 60%.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.