Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przekazanie INS Vikrant za 3 lata

Marynarka wojenna, 07 grudnia 2015

Według najnowszych planów lotniskowiec INS Vikrant zostanie przekazany marynarce wojennej Indii w grudniu 2018.

INS Vikrant wychodzi z suchego doku stoczni Cochin Shipyard Ltd. / Zdjęcie: MO Indii

Rząd w New Delhi określił termin dostarczenia pierwszego rodzimego lotniskowca INS Vikrant. Zostanie on przekazany Bhāratīya Nau Senā (marynarce wojennej Indii), dokładnie za 3 lata, w grudniu 2018 (INS Vikrant opuścił suchy dok stoczni, 2015-06-11).

Jak twierdzą przedstawiciele indyjskiego resortu obrony, opóźnienie spowodowane było przedłużającymi się pracami konstrukcyjnymi, na co wpłynął brak wysokogatunkowej stali, zbyt późne zamówienie układu napędowego oraz długie terminy zatwierdzania projektu i dostaw wyposażenia ze strony Rosjan.

INS Vikrant pozostanie w najbliższych miesiącach na terenie basenu stoczniowego w Cochin Shipyard Ltd. Producent wykorzysta ten czas do skompletowania wyposażenia pokładowego, w tym elementów układu pędnego i systemu dowodzenia i kierowania. Prace potrwają 1,5 roku.

Po ich zakończeniu rozpoczną się pierwsze próby jednostki, prowadzone najpierw na terenie stoczni, a następnie na otwartym morzu. Lotniskowiec powinien oficjalnie wejść do służby w pierwszej połowie 2019. Obecnie BNS ma dwa okręty tej klasy – INS Viraat i INS Vikramaditya (Ostatni przegląd INS Viraat, 2015-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.