Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie INS Vikrant za 3 lata

Marynarka wojenna, 07 grudnia 2015

Według najnowszych planów lotniskowiec INS Vikrant zostanie przekazany marynarce wojennej Indii w grudniu 2018.

INS Vikrant wychodzi z suchego doku stoczni Cochin Shipyard Ltd. / Zdjęcie: MO Indii

Rząd w New Delhi określił termin dostarczenia pierwszego rodzimego lotniskowca INS Vikrant. Zostanie on przekazany Bhāratīya Nau Senā (marynarce wojennej Indii), dokładnie za 3 lata, w grudniu 2018 (INS Vikrant opuścił suchy dok stoczni, 2015-06-11).

Jak twierdzą przedstawiciele indyjskiego resortu obrony, opóźnienie spowodowane było przedłużającymi się pracami konstrukcyjnymi, na co wpłynął brak wysokogatunkowej stali, zbyt późne zamówienie układu napędowego oraz długie terminy zatwierdzania projektu i dostaw wyposażenia ze strony Rosjan.

INS Vikrant pozostanie w najbliższych miesiącach na terenie basenu stoczniowego w Cochin Shipyard Ltd. Producent wykorzysta ten czas do skompletowania wyposażenia pokładowego, w tym elementów układu pędnego i systemu dowodzenia i kierowania. Prace potrwają 1,5 roku.

Po ich zakończeniu rozpoczną się pierwsze próby jednostki, prowadzone najpierw na terenie stoczni, a następnie na otwartym morzu. Lotniskowiec powinien oficjalnie wejść do służby w pierwszej połowie 2019. Obecnie BNS ma dwa okręty tej klasy – INS Viraat i INS Vikramaditya (Ostatni przegląd INS Viraat, 2015-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.