Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Luigi Rizzo

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 grudnia 2015

Na północy Włoch zwodowano kolejną fregatę rakietową typu FREMM.

W minioną sobotę w Riva Trigoso odbyła się ceremonia wodowania Luigi Rizzo. Okręt, który otrzymał swoje imię od włoskiego bohatera I wojny światowej, ma 144 m długości i 19,7 m szerokości. Wypiera 6700 t. Rozwija ponad 27 w / Zdjęcie: Fincantieri

W Riva Trigoso na północnym zachodzie kraju odbyła się oficjalna uroczystość wodowania fregaty rakietowej Luigi Rizzo (F595), typu FREMM. Budowa okrętu rozpoczęła się w 2013 (Stępka pod Luigi Rizzo, 2013-09-10). Wkrótce jednostka zostanie przetransportowana do stoczni w Muggiano, gdzie przejdzie prace wykończeniowe. Następnie rozpocznie się pierwsza seria testów morskich. Okręt powinien trafić do Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) na początku 2017.

Luigi Rizzo zbudowano w konfiguracji wielozadaniowej. Fregata otrzyma m.in. 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW. Włoska flota będzie eksploatować 6 takich jednostek. Ich uzupełnieniem będą 4 FREMM przystosowane do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. Fincantieri wyposaży je m.in. w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km.

Włoskie FREMM powstają wysiłkiem rodzimego przemysłu zbrojeniowego, w tym wspomnianej grupy stoczniowej Fincantieri i koncernu Finmeccanica. Innym użytkownikiem okrętów tego typu jest Marine Nationale (marynarka wojenna Francji). Paryż pozyska 8 fregat (Aquitaine gotowa do służby, 2015-12-09; Testy Languedoc, 2015-10-08). Ostatnie 2, dysponujące wzmocnionym uzbrojeniem przeciwlotniczym, zostaną przekazane Francuzom na początku lat 2020. Jednostki typu FREMM sprzedano również do Egiptu i Maroka (Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05; Fregata Mohammed VI przekazana, 2014-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.