Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa ws. indyjskich Ka-226T

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

Dziś może dojść do zawarcia porozumienia o zakupie serii nowych indyjskich śmigłowców wojskowych.

Indyjscy żołnierze podczas testów śmigłowca wielozadaniowego Ka-226T / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Jednym z celów zapoczątkowanej wczoraj dwudniowej wizyty premiera Indii, Narendry Modiego w Moskwie jest zawarcie porozumienia o zakupie serii nowych śmigłowców wojskowych. Indyjskie siły zbrojne nabędą co najmniej 200 rosyjskich Ka-226T. Większość wiropłatów zostanie wytworzona bezpośrednio w kraju odbiorcy, w ramach rządowego programu gospodarczego Buy and Make (Indian).

Wiosną br. New Delhi zakończyło przetarg na kupno nowych śmigłowców wielozadaniowych dla wojsk lądowych i lotniczych (Decyzja w sprawie RSH, 2015-05-16). Wiropłaty zastąpią w linii wiekowe i przedstawiające marginalną wartość bojową Cheetah (SA315B Lama) i Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III). Będą używane przede wszystkim do prowadzenia obserwacji i zwiadu, transportu żołnierzy lub zaopatrzenia, kierowania ogniem artyleryjskim, reagowania kryzysowego, wspierania śmigłowców szturmowych i walki z wrogimi statkami powietrznymi przy użyciu pocisków rakietowych powietrze-powietrze.

Wiropłaty wyprodukuje indyjsko-rosyjska spółka joint-venture (Ka-226T będą produkowane w Indiach, 2015-08-31), w której udziały będzie miało przedsiębiorstwo Wiertalioty Rossii i wskazany przez Indie lokalny partner - najprawdopodobniej HAL (Hindustan Aeronautics Ltd.). W przyszłości wielkość zamówienia na indyjskie Ka-226T może wzrosnąć do 400 wiropłatów (Więcej Ka-226T dla Indii, 2015-05-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.