Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla armii irackiej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2016

AM General dostarczy Irakowi kolejną partię samochodów terenowych rodziny HMMWV.

Wiosną irackie wojska lądowe odbiorą kolejną partię 50 amerykańskich samochodów terenowych rodziny HMMWV 4x4. Nowe pojazdy pozwolą na uzupełnienie strat poniesionych przez jednostki liniowe w starciach z islamistami na północnym-zachodzie kraju / Zdjęcie: MO Iraku

W najbliższych miesiącach amerykański AM General dostarczy kolejną partię samochodów terenowych HMMWV 4x4 przeznaczonych dla irackiej armii. Wozy będą wytwarzane w zakłada AM General w Mishawaka w stanie Indiana. Bagdad zapłaci za nowe pojazdy ok. 10,5 mln USD (42,3 mln zł).

Anonsowane w piątek porozumienie zawarto w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Oznacza to, że wojska lądowe USA będą pośredniczyć w dostawie wozów. Amerykanie pomogą również w przeszkoleniu kierowców i personelu obsługowego w Iraku. Dostawy pojazdów powinny zakończyć się 31 maja 2016. Stroną zamawiającą jest Army Contracting Command.

W ostatnich latach iracka armia odebrała kilkaset pojazdów terenowych wyprodukowanych w USA. Wozy są używane m.in. do patrolowania wybranych obszarów, wspierania oddziałów wojsk lądowych na polu walki lub transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego (MTV dla Iraku, 2015-09-23). Waszyngton przekazał też sojusznikowi pojazdy, które dotąd były eksploatowane przez amerykańskie siły zbrojne w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie (Irak odebrał specjalistyczne MaxxPro, 2015-07-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.