Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Arihant nie weźmie udziału w IFR 2016

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 lutego 2016

Indyjski atomowy okręt podwodny INS Arihant nie zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego Międzynarodowego Przeglądu Floty.

INS Arihant nie weźmie udziału w jutrzejszym pokazie okrętów, który zostanie zorganizowany w Visakhapatnam / Zdjęcie: NDTV

Admirał Robin Kumar Dhowan, dowódca Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), poinformował opinię publiczną, że atomowy okręt podwodny INS Arihant (S 73), typu Arihant, nie przerwie prowadzonych od ponad roku prób morskich, aby wziąć udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Przeglądu Floty. Oznacza to również, że dowództwu BNS nie uda się zrealizować planów przyjęcia okrętu do służby w pierwszych tygodniach br.

Pod koniec 2014 INS Arihant rozpoczął serię intensywnych testów morskich (Morskie próby INS Arihant, 2014-12-18). Pozwolą one na dokonanie ogólnej oceny stanu technicznego okrętu i jego gotowości do rozpoczęcia służby. W trakcie prób, które prowadzone są m.in. na wodach Zatoki Bengalskiej, dokonano próbnego odpalenia pocisku balistycznego K-15 Sagarika z pokładu jednostki (INS Arihant odpali K-15, 2015-07-15).

W 2014 dowództwo BNS zapowiedziało, że próby morskie INS Arihant potrwają 8-10 miesięcy. Po ich zakończeniu okręt miał powrócić do portu w Visakhapatnam na wschodzie kraju i rozpocząć przygotowania do ceremonii przyjęcia do służby.

Okręty podwodne typu Arihant będą uzupełnieniem indyjskiej triady nuklearnej. Zaprojektowano je przede wszystkim jako platformę do przenoszenia tuzina pocisków balistycznych K-15 o zasięgu 700-750 km lub czterech K-4, zdolnych do rażenia celów w odległości ok. 3500 km (Próba indyjskiego pocisku balistycznego, 2014-03-26). BNS zamierza wprowadzić do służby co najmniej 6 jednostek typu Arihant (Indie chcą więcej atomowych OP, 2015-05-07). Pierwsze cztery okręty powinny znaleźć się w linii w połowie następnej dekady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.