Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Doposażanie Seagulla

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 lutego 2016

Izraelski bezzałogowy pojazd nawodny Seagull zostanie wyposażony w sonar holowany produkcji Kraken Sonar Systems.

Bezzałogowy pojazd nawodny Seagull ma 12 m długości i rozwija ponad 30 w. Jego ładowność wynosi 2,5 t / Zdjęcie: Elbit Systems

Kanadyjski producent dostarczy Elbit Systems partię sonarów holowanych KATFISH (Kraken Active Towed Fish). Urządzenia zostaną zamontowane na prototypowych egzemplarzach bezzałogowego pojazdu nawodnego Seagull i posłużą do testów morskich. Pozwoli to izraelskim bezzałogowcom na prowadzenie obserwacji i analizy otoczenia podwodnego w celu wyszukiwania i lokalizacji min morskich lub improwizowanych urządzeń wybuchowych.

Na początku miesiąca izraelski producent zaprezentował prototyp nowego bezzałogowego pojazdu nawodnego (Elbit Systems prezentuje Seagull, 2016-02-08). Jego głównym zadaniem jest patrolowanie akwenów i ochrona okrętów lub krytycznej infrastruktury przybrzeżnej. Na jego pokładzie będą przenoszone mniejsze pojazdy głębinowe, służące na neutralizacji wykrytych min morskich lub innego zagrożenia.

Podczas zakończonych w niedzielę targów w Singapurze przedstawiciele Elbit Systems potwierdzili, że pierwszym nabywcą Seagull będzie marynarka wojenna Izraela (SAS 2016: Pierwszy nabywca Seagulla, 2016-02-19). Pojazdy będą używane do ochrony stref przybrzeżnych przed nieprzyjacielskimi okrętami podwodnymi lub minami morskimi. Bezzałogowce mają też służyć do patrolowania wód wokół portów morskich, platform wiertniczych lub farm wiatrowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.