Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2016: MG556 - samopowtarzalny Minimi

Przemysł zbrojeniowy, 05 marca 2016

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Astra Defense zaprezentowało w Norymberdze MG556, czyli samopowtarzalną odmianę karabinka maszynowego Minimi.

5,56-mm karabinek samopowtarzalny Astra MG556 to swoiste kuriozum, broń przypominająca FN Minimi, ale zasilana jedynie ze standardowych magazynków 30-nabojowych, nie zaś taśmy amunicyjnej. Powstała dla zademonstrowania możliwości produkcyjnych szwajcarskiego producenta, który – jako jedyny poza FN Herstal – oferuje komory zamkowe do Minimi

Broń przeznaczona na rynek cywilny, strzelająca amunicją 5,56 mm x 45 jest swoistym kuriozum – samopowtarzalną odmianą wojskowego karabinka maszynowego FN Minimi, ale z oryginału zachowującym jedynie wygląd zewnętrzny (SHOT Show 2016: FN dla kolekcjonerów, 2016-01-20; Milipol 2013: Debiut Minimi Mk 3, 2013-11-20). Pierwowzór zasilany jest z taśmy nabojowej i magazynka, w MG556 zachowano tylko ten drugi system zasilania. Pokrywa komory zamkowej MG556 jest tylko atrapą, wykorzystywaną do zamocowania na niej uniwersalnej szyny montażowej.

Podniesienie pokrywy komory zamkowej ujawnia całkowicie odmienne wnętrze od oryginału, dodatkowo z kurkowym mechanizmem uderzeniowym / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Broń strzela z zamkniętego zamka i została wyposażona w kurkowy mechanizm uderzeniowy. Konstrukcja nowego mechanizmu uniemożliwiła też wprowadzenie składanej kolby, dlatego szwajcarski model prezentowany był z kolbą stałą, najstarszego używanego w oryginale typu.

W praktyce, MG556 to karabinek samopowtarzalny wyposażony w składany dwójnóg i… szybkowymienną 465-mm lufą z dodatkowym chwytem transportowym. Ze względu na zmiany konstrukcyjne i zastąpienie strzelania z otwartego zamka, prowadzeniem ognia z zamka zamkniętego, lufy MG556 i Minimi nie są wzajemnie wymienne. Cena sięga 4,5 tys. EUR (19,4 tys. zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.