Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odbiór HMS Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 marca 2016

Royal Navy rozpoczęła proces odbioru pierwszego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth.

HMS Queen Elizabeth na terenie stoczni w szkockim Rosyth. Okręt zwodowano i ochrzczono latem 2014. Następnie rozpoczęto proces jego doposażania i przygotowania do pierwszych testów morskich / Zdjęcie: ACA

Przedstawiciele konsorcjum ACA (Aircraft Carrier Alliance) poinformowali o oficjalnym przekazaniu Royal Navy 6 dużych pomieszczeń lotniskowca HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth. Załoga okrętu może rozpocząć szkolenia z zakresu bezpiecznej eksploatacji oddanych do użytku stanowisk, w tym operowania wózkami widłowymi i elektrycznymi podnośnikami, a także zasad reagowania kryzysowego, np. w przypadku wybuchu pożaru lub zalania pomieszczeń.

W przyszłości oddane do użytku przedziały będą służyć przede wszystkim jako magazyny, w których przechowywane będą suche środki materiałowe, w tym m.in. żywność. Pomieszczenia zlokalizowano w sekcji Lower Block 03, która została zbudowana w stoczni BAE Systems w szkockim Glasgow (Wodowanie HMS Queen Elizabeth, 2014-07-17).

W ciągu roku konsorcjum ACA, w skład którego wchodzą BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd W. Brytanii, przekaże lotniskowiec HMS Queen Elizabeth Royal Navy. W 2017 okręt powinien zostać przyjęty do służby. Około 2020 jednostka ma uzyskać wstępną zdolność operacyjną (Nowy radar HMS Queen Elizabeth, 2015-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.