Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna zwłoka w konkursie T-X

Lotnictwo wojskowe, 23 marca 2016

US Air Force postanowiły opóźnić o 3 miesiące publikację zapytania ofertowego dotyczącego nowych samolotów szkolenia zaawansowanego.

Zapytanie ofertowe w konkursie na nowe samoloty szkolenia zaawansowanego US Air Force ma być opublikowane w grudniu br. / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Ze względu na konieczność dopracowania niektórych wymagań, US Air Force zadecydowały, że opublikują zapytanie ofertowe dotyczące nowych samolotów szkolenia zaawansowanego, które zostaną wyłonione w ramach konkursu T-X, dopiero w grudniu br. Jak poinformował kpt. Jose Davis ma to na celu zmniejszenie możliwości zaistnienia jakichkolwiek błędnych interpretacji. Zapewnienie przejrzystości kryteriów oceny zapytania ofertowego jest krytyczne – dodał kpt. Davis.

Jednak zwłoka związana z publikacją dokumentów spowoduje dwuletnie opóźnienie zgłoszenia całkowitej zdolności operacyjnej nowych samolotów szkolenia zaawansowanego USAF, planowanej pierwotnie w 2032. Zgłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej ma nastąpić w 2024.

W ramach konkursu T-X wojska lotnicze USA zamierzają nabyć co najmniej 350 nowych samolotów, które zastąpią używane obecnie T-38 Talon (na zdjęciu, Scorpion poza T-X, 2016-02-27). O kontrakt rywalizują Raytheon, Finmeccanica i CAE oferujące T-100 (Raytheon dołącza do konkursu T-X, 2016-02-23), Lockheed Martin i Korea Aerospace Industries proponujące T-50A (Oferta Lockheeda w konkursie T-X, 2016-02-12), a także dwa zespoły proponujące całkowicie nowe konstrukcje – Boeing i Saab oraz Northrop Grumman, BAE Systems i L3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.