Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2016: Łódź interwencyjna Yugoimportu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 29 marca 2016

Serbski producent zaprezentował w Dosze model nowej szybkiej łodzi interwencyjnej Premax FPV-I.

Prace nad nową łodzią interwencyjną Premax FPV-I trwają od ok. 6 miesięcy. Producent liczy na to, że prototyp zostanie zwodowany i przetestowany do końca br. Yugoimport ma prowadzić wstępne rozmowy z potencjalnymi klientami w regionie Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: Michał Jarocki

Jedną z głównych atrakcji przygotowanych przez Yugoimport dla gości katarskich targów jest model nowej szybkiej łodzi interwencyjnej Premax FPV-I. Jednostka będzie miała 16 m długości i 3,6 m szerokości. Masa całkowita ma wynosić 20 t. Łódź będzie napędzana 2 silnikami wysokoprężnymi Cummina o mocy 750 KM lub MTU o mocy 820 KM. Ma rozwijać ponad 40 w.

Premax FPV-I opracowywana jest z myślą o użyciu głównie w rejonach przybrzeżnych i na płytkich wodach morza terytorialnego. Łódź może służyć m.in. do ochrony portów lub innej infrastruktury krytycznej, w tym platform wiertniczych, instalacji przesyłowych lub farm wiatrowych, patrolowania wód wyłącznej strefy ekonomicznej, dokonywania zatrzymań i przeszukiwań podejrzanych jednostek nawodnych, a także zwalczania przemytu narkotyków, broni lub ludzi.

Załogę jednostki stanowić ma 3-4 marynarzy. W zależności od konfiguracji na pokładzie znajdzie się miejsce nawet dla 20 pasażerów, w tym żołnierzy z pełnym wyposażeniem. Łódź może służyć też do przewozu uzbrojenia i zaopatrzenia wojskowego dla jednostek znajdujących się na brzegu. Producent jednostki przewidział 5 stanowisk ogniowych, w których mogą zostać zamontowane m.in. 20-mm działa morskie, zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, wyrzutnie pocisków rakietowych, 12,7-mm wkm lub 7,62-mm km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.