Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A będą stacjonować na Alasce

Lotnictwo wojskowe, 05 kwietnia 2016

Dowództwo US Air Force postanowiło, że jedną z baz, w których stacjonować mają samoloty wielozadaniowe F-35A Lightning II, będzie Eielson na Alasce.

W bazie Eielson na Alasce stacjonować będą 2 eskadry wyposażone w F-35A / Zdjęcie: Chad Bellay, US Air Force

Według oficjalnej relacji US Air Force baza Eielson została wybrana jako miejsce stacjonowania F-35A po długotrwałych, 3-letnich analizach, uwzględniających jej zdolności operacyjne, infrastrukturę, wpływ na środowisko naturalne i koszty. – Alaska łączy strategiczne położenie z najlepszym w świecie środowiskiem szkoleniowym. Stacjonowanie F-35A w bazie Eielson umożliwi też korzystanie z kompleksu miejscowych poligonów – powiedziała Sekretarz US Air Force Deborah Lee James (Cenny czas na Red Flag, 2012-06-15).

W Eielson stacjonować będą 2 eskadry F-35A. Każda z nich liczyć będzie 30 samolotów, w tym 6 w rezerwie. Decyzja ta oznacza znaczne zwiększenie zdolności jednostek USAF operujących na Pacyfiku (F-35A zrzucają bomby, 2016-03-18). Obecnie na Alasce, w pobliskiej bazie Elmendorf-Richardson, stacjonują także 2 eskadry wyposażone w samoloty wielozadaniowe F-22 Raptor (Raptor na lodzie, 2007-12-04).

Prace mające na celu przygotowanie infrastruktury niezbędnej do przyjęcia F-35A w Eielson rozpoczną się w roku budżetowym 2017. Pierwsze Lightningi II trafią tam na przełomie 2019 i 2020. Początkowo miało to nastąpić rok wcześniej, jednak plany zmieniono ze względu na konieczność wyszkolenia odpowiedniej liczby oficerów i żołnierzy personelu obsługowego (Kadrowe problemy US Air Force, 2016-03-11).

Jednocześnie Pentagon postanowił przyspieszyć dostawy F-35A do bazy lotnictwa Gwardii Narodowej w Burlington, w stanie Vermont. Rozpoczną się one jesienią 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.