Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Airbus z Mobile dostarczony

Lotnictwo cywilne, 26 kwietnia 2016

Airbus dostarczył odbiorcy pierwszy samolot wyprodukowany w zakładach w Mobile, w stanie Alabama.

Pierwszy A321 wyprodukowany w Mobile został uroczyście przekazany odbiorcy – liniom JetBlue z USA / Zdjęcie: Airbus

Wczoraj w zakładach Airbusa w Mobile, w stanie Alabama, odbyła się uroczystość przekazania pierwszego wyprodukowanego tam samolotu. A321, oblatany pod koniec marca, trafił do użytkownika – linii JetBlue. W ceremonii udział wzięli John Leahy, główny dyrektor operacyjny Airbusa ds. klientów i Robin Hades, prezes JetBlue (Oblot pierwszego Airbusa z Mobile , 2016-03-22).

19 kwietnia w zakładach w Mobile oblatano kolejny samolot, który tam powstał. Był to A321 przeznaczony dla American Airlines (Dziedzictwo American Airlines, 2015-12-01). W trakcie lotu jego załogę stanowili piloci doświadczalni Mark McCullins i Bruce Macdonald, inżynier prób w locie Nick Picconi i inżynierowie prób naziemnych / specjaliści ds. kabiny Alexander Gentzsch i Mike Johns. Oblot trwał ok. 3 h 40 min, w trakcie których sprawdzono działanie instalacji pokładowych, zespołu napędowego i osiągi samolotu.

Obecnie na linii w Mobile trwa montaż końcowy kolejnych 9 samolotów z rodziny A320. Do końca 2017 produkowane tam będą 4 samoloty miesięcznie. Początkowo będą to modele ceo, ale przed końcem przyszłego roku ma rozpocząć się też produkcja modeli neo (Próby A320neo w Tybecie, 2016-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.