Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

2R2M dla włoskich Freccia

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 listopada 2008

Thales poinformował wczoraj o wybraniu przez włoskie wojska lądowe moździerza 2R2M dla swoich wozów wsparcia Freccia, czyli transporterów, wywodzących się z ciężkich samochodów pancernych Centauro.

Oto Melara dokona integracji moździerzy z pojazdami bazowymi - na zdjęciu standardowa Freccia, uzbrojona w armatę kalibru 25 mm / Zdjęcie: MO Włoch

W ramach programu Freccia (określanych jako bwp, a nie transportery opancerzone) Włosi zamierzają pozyskać łącznie 249 pojazdów, w tym 172 w wersji standardowej dla 8 żołnierzy desantu, uzbrojonej w armatę Oerlikon KBA kalibru 25 mm, zamontowane w wieży Hitfist Plus. Jedną z odmian pojazdu jest samobieżny moździerz kalibru 120 mm.

Dla planowanych 21 egz. tych wozów, jeszcze w październiku, zdecydowano się na odtylcowy moździerz Thalesa, 2R2M (produkowany we współpracy z niemieckim Daimler-Benzem), pochodną doskonale znanego MO 120 RT, francuskiego Thomson-Brandt Armements, wykorzystywanego również przez włoskich żołnierzy.


2R2M zostały już sprzedane dwóm klientom bliskowschodnim (zobacz: Oman kupi moździerze 2R2M). Na zlecenie US Marine Corps uzbrojenie zostało również zintegrowane z transporterami M113 (na zdjęciu) i Pirania / Zdjęcie: USMC

2R2M został stworzony specjalnie jako uzbrojenie lekkich pojazdów pancernych. Może prowadzić ogień na odległość 9 km i 12,5 km przy zastosowaniu amunicji z gazogeneratorami, z szybkostrzelnością do 18 strzałów na min. Celowanie, przy użyciu systemu GPS i komputera balistycznego, pozwala na uzyskanie danych do otwarcia ognia po 3-5 s.

Nowe moździerze trafią do włoskiej Oto Melara, współproducenta wozów rodziny Centauro, która przeprowadzi badania kwalifikacyjne i dokona integracji uzbrojenia z pojazdem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.