Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zapomniane samoloty na Tempelhof

Lotnictwo cywilne, 05 listopada 2008

Po oficjalnym zamknięciu berlińskiego lotniska Tempelhof zostały na nim trzy samoloty. Prawdopodobnie już z niego nie wystartują, będą musiały zostać wywiezione.

Gdy zakończyły się uroczystości zamknięcia lotniska Tempelhof (Pożegnanie Tempelhof), okazało się, że pozostały na nim trzy samoloty: dwa An-2 i Beechcraft. Były one wykorzystywane do lotów widokowych i wynoszenia spadochroniarzy. W nowej sytuacji będą musiały startować z innych lotnisk, bo z Tempelhof zostaną prawdopodobnie wywiezione.

Sceptycy mówią o sprytnej kampanii marketingowej. Właściciele samolotów - Lueg Henning (czerwony An-2 D-FWJC), Peter Liss (zielony An-2) i Dieter Korf (Beechcraft) - protestują przeciwko zamknięciu lotniska i twierdzą, że są ofiarami decyzji politycznych. Oskarżani przez władze o prowokację i zagrożeni wysokimi mandatami lub utratą samolotów, mówią że nie mogli odlecieć z Tempelhof ze względu na trudne warunki atmosferyczne. W tej sytuacji jest możliwe, że uzyskają specjalne zezwolenie władz lotniczych na jednorazowe loty, by opuścić zamknięte lotnisko. Trwają zapisy na te wyjątkowe loty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.