Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Tarmugli w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 maja 2016

Marynarka wojenna Indii przyjęła do służby nowy szybki okręt patrolowy INS Tarmugli.

Okręty patrolowe typu Car Nicobar wypierają ok. 320 t. Mają 48 m długości i 7,5 m szerokości. Napędzane są 3 dieslami MTU 16V 4000 M90. Rozwijają 30-35 w. Załogę stanowi 45 oficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składa się 30-mm działo morskie CRN 91, dwa 12,7-mm wkm i zestawy obrony powietrznej Igła / Zdjęcie: MO Indii

Szybki okręt patrolowy INS Tarmugli (T 91), typu Car Nicobar przyjęto do służby w Visakhapatnam na wschodzie kraju. Udział w ceremonii wzięli pracownicy producenta jednostki, rodzimej stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers Ltd (GRSE) z Kalkuty, przedstawiciele Wschodniego Dowództwa Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), a także członkowie załogi.

INS Tarmugli jest jednym z serii 4 okrętów patrolowych typu Car Nicobar, zamówionych na początku 2013 (Indie wodują kolejne patrolowce, 2015-07-03). Ich projekt udoskonalono w porównaniu do 10 patrolowców przyjętych do służby w latach 2009-2011. Polepszono m.in. ich osiągi, w tym zasięg i autonomiczność. Zamontowano również nowe wyposażenie pokładowe, np. urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, moduły nawigacji satelitarnej i stacje łączności radiowej.

Okręty patrolowe typu Car Nicobar służą do ochrony morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Indii. Jednostki patrolują wybrane akweny, walcząc z przemytem kontrabandy, w tym uzbrojenia, środków odurzających i niewolników. Patrolowce przystosowano też do walki z grupami piratów morskich i bojówkarzami ugrupowań ekstremistycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.