Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Portsmouth gotowe do przyjęcia lotniskowców

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 maja 2016

Zakończono już zasadniczy etap rozbudowy bazy morskiej w Portsmouth. W przyszłości na jej terenie stacjonować będą lotniskowce typu Queen Elizabeth.

Prace infrastrukturalne w HMNB Portsmouth zakładają m.in. rozbudowę nabrzeża i wzniesienie specjalnych obiektów użytkowych o powierzchni ok. 70 000 m2. Pogłębione zostaną też kanały portowe. Wykonawca zamontuje również nowe oznakowanie nawigacyjne / Rysunek: BAE Systems

Od ponad roku w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu Anglii trwają prace infrastrukturalne, które mają przystosować obiekt do przyjęcia nowych lotniskowców typu Queen Elizabeth (Portsmouth przygotowuje się do przyjęcia QE, 2015-07-31). Plan rozbudowy bazy zakłada m.in. wyremontowanie i rozbudowę nabrzeża. Na ukończeniu jest też budowa specjalnych powierzchni użytkowych, w których znajdą się m.in. magazyny do przechowywania zaopatrzenia, uzbrojenia i innych środków materiałowych, a także pomieszczenia gospodarcze i obiekty dla załogi okrętów, personelu obsługowego i pomocniczego.

Prace infrastrukturalne zakładają również pogłębienie kanałów portowych i zamontowanie nowego oznakowania nawigacyjnego. Przedsięwzięcie powinno zakończyć się w 2017. Jego koszt oblicza się na ok. 100 mln GBP (578,6 mln zł).

W przyszłym roku do HMNB Portsmouth wejdzie pierwszy z lotniskowców typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth (R08, Odbiór HMS Queen Elizabeth, 2016-03-14). Obecnie okręt znajduje się w szkockim Rosyth, gdzie od blisko 2 lat poddawany jest pracom wykończeniowym i pierwszym testom w basenie portowym (Powłoka ochronna dla Queen Elizabeth, 2016-05-24; Nowy radar HMS Queen Elizabeth, 2015-10-07). W przyszłości w Portsmouth stacjonować będzie też 2. z jednostek, przyszły HMS Prince of Wales (R09, Pierwsza załoga HMS Prince of Wales, 2016-01-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.