Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piranha V w ładowni A400M

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 maja 2016

W Hiszpanii przeprowadzono próby załadunku kto Piranha 5 8x8 na pokład samolotu A400M.

Piranha 5 8x8 w ładowni A400M / Zdjęcie: GDELS

W San Pablo pod Sewillą, gdzie mieszczą się zakłady montażu końcowego samolotów transportowych A400M, przeprowadzono próby załadunku i wyładunku kołowego transportera opancerzonego Piranha 5 8x8 do / z ładowni transportowca. Przedsięwzięcie zorganizowano w kwietniu, jednak producent pojazdu, spółka General Dynamics European Land Systems, poinformował o nim dopiero teraz.

Według GDELS próby potwierdziły możliwość transportu pojazdów rodziny Piranha 5 8x8 samolotami A400M. W przeszłości testowano zdolność załadunku innych kto 8x8: Stryker i VBCI (Stryker w ładowni Atlasa, 2015-10-07; VBCI w ładowni A400M, 2014-04-28). W ładowni transportowca mieści się pojedynczy kto Piranha 5 i 29 żołnierzy z pełnym wyposażeniem.

Potwierdzenie zdolności transportu kto Piranha 5 8x8 w ładowni A400M ma duże znaczenie wobec planów zakupowych hiszpańskich sił zbrojnych, które będą jednym z użytkowników nowych transportowców (Mniej hiszpańskich A400M, 2015-12-02). W 2015 Madryt ogłosił wybór konstrukcji GDELS jako pojazdów bazowych, w oparciu o które opracowana zostanie ostateczna wersja nowych hiszpańskich wozów bojowych (Bez niespodzianki w Hiszpanii, 2015-09-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.