Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie czwartego wietnamskiego Geparda

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 maja 2016

W Tatarstanie zwodowano czwartą fregatę rakietową typu Gepard (proj. 1166.1) przeznaczoną dla Wietnamu. 

Przed kilkoma dniami w stoczni im. Gorkiego w Tatarstanie odbyła się ceremonia wodowania fregaty rakietowej typu Gepard (proj. 1166.1), zbudowanej dla Hải quân nhân dân Việt Nam (marynarki wojennej Wietnamu). Okręt jest ostatnią z jednostek, zamówionych przez Hanoi w 2012 (Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07). W kwietniu zwodowano pierwszą z nich (Wodowanie wietnamskiego Geparda, 2016-04-28). 

W najbliższych miesiącach wietnamski okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym. We wrześniu fregata powinna rozpocząćserię prób morskich. Po ich zakończeniu jednostka zostanie oficjalnie przekazana marynarce wojennej Wietnamu. Wówczas uzupełni w linii 2 okręty typu Gepard, zamówione w 2006. Oba odebrano w 2011 (Drugi Gepard w Wietnamie, 2011-08-22). 

Od lat FR pozostaje jednym z głównych dostawców uzbrojenia dla wietnamskich sił zbrojnych. Hanoi zdecydowało się też na kupno m.in. 6 konwencjonalnych okrętów podwodnych projektu 636 Warszawianka (Da Nang w Wietnamie, 2016-02-04). Dominującej pozycji rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego w Wietnamie niebawem zagrozić może konkurencja z USA. Przed kilkoma dniami prezydent Barack Obama ogłosił zniesienie obowiązującego od blisko 50 lat embarga na sprzedaż uzbrojenia do tego azjatyckiego państwa (USA sprzedadzą uzbrojenie do Wietnamu, 2016-05-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.