Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spółka Obronpromu i AgustaWestlanda

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 listopada 2008

Wczoraj w Moskwie przedstawiciele Obronpromu i włosko-brytyjskiej AgustaWestland podpisali porozumienie o stworzeniu spółki joint-venture. Nowe przedsiębiorstwo otworzy montownię śmigłowców AW139.

Pierwszym klientem na montowane w Rosji AW139 będzie prawdopodobnie UTAir, świadcząca usługi lotnicze m.in. na rzecz przedsiębiorstw naftowych / Zdjęcie: AgustaWestland

Umowa jest częścią zabiegów o wejście na rynek rosyjski. AgustaWestland już latem 2007 podpisała umowę o współpracy z Obronpromem. W maju bieżącego roku zawarto kolejne porozumienie, o dystrybucji śmigłowców włosko-brytyjskiego przedsiębiorstwa w Rosji i krajach WNP. Wreszcie, w czasie ostatniego, lipcowego salonu lotniczego w Farnborough obie strony podpisały umowę o otwarciu montowni śmigłowców w Rosji (zobacz: Umowa AgustaWestland z Oboronpromem).

Do tej pory głównym partnerem koncernu w Europie środkowej i wschodniej był PZL Świdnik, który w nieoficjalnych planach miał być przedstawicielem AgustaWestland również w Rosji i krajach WNP.

Zawarta wczoraj umowa powołuje do życia nową spółkę, w której obie strony mają po 50% udziałów. Jej zadaniem będzie utworzenie biura i montowni śmigłowców AW139 w rejonie Moskwy. Pierwsze maszyny powinny opuścić zakład w 2011.

Nowy podmiot ma już wstępnie zagwarantowany zbyt dla swoich produktów. UTAir, duży, rosyjski operator śmigłowcowy, świadczący swoje usługi m.in. dla przemysłu naftowego, podpisał list intencyjny o zakupieniu w ciągu 5-7 lat, od daty rozpoczęcia montażu, 35-49 AW139.

Warunkiem otworzenia zakładu jest uzyskanie zgody rosyjskiego rządu. Prawdopodobnie spółka joint-venture nie natrafi na istotne przeszkody w tej kwestii. Przedstawiciele Obronpromu nie wykluczają, że kolejnym krokiem będzie ulokowanie części produkcji AgustyWestlanda w Rosji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.