Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec testów USNS Carson City

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 czerwca 2016

W USA zakończono kilkutygodniowe testy odbiorcze szybkiego katamaranu transportowego USNS Carson City.

Przez ostatnie tygodnie w Zatoce Meksykańskiej prowadzono testy odbiorcze szybkiego katamaranu transportowego USNS Carson City / Zdjęcie: USN

US Navy poinformowała o zakończeniu serii intensywnych testów odbiorczych szybkiego katamaranu transportowego USNS Carson City (T-EPF 7), typu Spearhead, klasy EPF (Expeditionary Fast Transport, dawniej Joint High Speed Vessel). Próby prowadzono w basenie portowym i w Zatoce Meksykańskiej.

Przebieg prób nadzorowali specjaliści z US Navy's Board of Inspection and Survey (INSURV). Poddali oni ocenie pracę podstawowych systemów pokładowych okrętu, w tym elementów układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy pola walki, modułu nawigacji satelitarnej, stacji łączności radiowej, a także systemów zarządzania walką i samoobrony. W przedsięwzięciu udział wzięli też przedstawiciele producenta jednostki, stoczni Austal USA z Mobile w Alabamie.

Przyszły USNS Carson City jest 7. z serii 10 szybkich katamaranów transportowych, zamówionych przez US Navy w 2008 (Koniec misji USNS Spearhead, 2016-05-09). W ramach kontraktu o wartości 1,6 mld USD (6,1 mld zł) producent przekazał już odbiorcy 6 jednostek. Ostatnia z nich, USNS Brunswick, trafiła do USN w styczniu (USNS Brunswick przekazany , 2016-01-15).

Obecnie w Mobile trwają prace nad kolejnymi 3 okrętami klasy EPF, w tym przyszłym USNS Yuma (T-EPF 8, Stępka pod USNS Yuma, 2016-04-03). Ponadto producent z Alabamy przygotowuje się do budowy dodatkowych 2 jednostek typu Spearhead, odpowiednio T-EPF 11 i T-EPF 12, które powstaną w ramach wykorzystania opcji porozumienia z 2008 (Przygotowania do budowy 12. EPF, 2016-05-05; Zlecenie na kolejny EPF, 2015-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.