Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCS 1 w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2008

Pierwszy amerykański okręt do działań na wodach szelfowych, USS Freedom od dwóch dni służy oficjalnie w składzie US Navy. Okręt będzie rywalizował z trimaranem USS Independence, o zamówienie na 55 jednostek klasy LCS.

Uroczystość przyjęcia do służby pierwszego okrętu klasy Littoral Combat Ship, zgromadziła ok. 10 tys. osób. Nie jest jednak pewne, czy będą mogli oni oglądać podobną ceremonię w przyszłości. Zamówienie na kilkadziesiąt jednostek LCS może otrzymać konkurencyjna grupa przemysłowa General Dynamics, proponująca nowoczesnego trimarana, USS Independence / Zdjęcie: US Navy

Na uroczystości przyjęcia do służby obecna była m.in. matka chrzestna okrętu, Birgit Smith, wdowa po sierżancie Paulu Smith, odznaczonym pośmiertnie Medalem Honoru za kampanię iracką. Flagę USA na maszt wciągnęło dwóch kapitanów jednostki: kmdr Donald Gabrielson i kmdr Michael Doran - okręt będą obsługiwały dwie zmiany załogi, podobnie jak na atomowych okrętach podwodnych typu Trident.

Ceremonia, która odbyła się w Milwaukee, u wybrzeży Wielkich Jezior, miała znaczenie symboliczne. Amerykańscy marynarze przebywają na okręcie od końca września, przeprowadzając część prób morskich (LCS 1 w US Navy). Zostaną one zakończone w 2009. Obecnie trwają bowiem przygotowania do przebazowania USS Freedom do bazy morskiej w Norfolk. Dopiero wtedy, na wodach otwartych, będzie można sprawdzić działanie wszystkich systemów pokładowych, a później zdecydować o ewentualnym rozpoczęciu produkcji seryjnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.