Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCS 1 w US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 września 2008

Lockheed Martin przekazał w czwartek amerykańskiej marynarce wojennej, USS Freedom, prototypową jednostkę klasy Littoral Combat Ship (LSC). Okręt powinien zostać przyjęty do służby 8 listopada.


Mimo przekazania USS Freedom amerykańskiej marynarce, trudno na razie oceniać wartość jednostki. Praktycznie do końca bieżącego roku, okręt pozostanie na Wielkich Jeziorach, co wyklucza możliwość przeprowadzenia wszystkich testów, w tym głównych systemów uzbrojenia / Zdjęcie: US Navy

Freedom został zwodowany we wrześniu 2006. W sierpniu odbył serię prób fabrycznych (zobacz: Próby LCS 1), których wyniki zostały również wstępnie zaakceptowane przez wojsko. W czwartek 126-metrowy okręt został oficjalnie przekazany US Navy, a w piątek marynarka potwierdziła odebranie systemów przeciwpodwodnych, w tym torped Mk 54 dla śmigłowców morskich MH-60R Seahawk i podwodnego robota, który będzie wykonywał zadania przeciwminowe z pokładu jednostki.

Ceremonia przekazania USS Freedom odbyła się w stoczni Marinette Marine. Obecnie trwają przygotowania do przebazowania okrętu do Milwaukee, skąd - na obszarze Wielkich Jezior - zostaną przeprowadzone próby zdawczo-odbiorcze, niezbędne do włączenia jednostki w skład US Navy. Planowane to jest na 8 listopada. Następnie prototyp uda się w podróż do Norfolk.

Dopiero w 2009, na Atlantyku, zostaną przeprowadzone testy dzielności morskiej i głównych systemów uzbrojenia okrętu. Próby będą stanowiły podstawę do porównania potencjału jednostki z drugim, konkurencyjnym prototypem, LCS 2 (Independence) grupy przemysłowej General Dynamics. W odróżnieniu od tradycyjnej, jednokadłubowej konstrukcji Lockheed Martina, jednostka zaprojektowana przez australijski Austal i budowana przez jego amerykańską filię, jest trimaranem (zobacz: Wodowanie drugiego LCS). Ceremonia chrztu tego okrętu planowana jest na październik.

Dopiero po zrealizowaniu prób porównawczych, US Navy wybierze jeden okręt, jako wzorcowy dla produkcji seryjnej, planowanej obecnie na 55 jednostek.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.