Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Viking wykupił dział Bombardiera

Lotnictwo cywilne, 22 czerwca 2016

Przedsiębiorstwo Viking Air odkupiło od Bombardiera prawa sprzedaży samolotów pożarniczych CL-215, CL-215T i CL-415.

Bombardier CL-415 może rozwinąć maksymalną prędkość 359 km/h. W ciągu godziny jest zdolny do zrzucenia 55233 l środków gaśniczych, wykonując 9 przelotów na trasie długości 11 km, od zbiornika wodnego, z którego czerpie wodę, do miejsca pożaru / Zdjęcie: Bombardier

Transakcja ta wspiera nasze działania mające na celu zwiększenie zysków – powiedział prezes Bombardiera Alain Bellemare. Samoloty pożarnicze to część naszej długiej historii, ale dzięki sprzedaży działu zajmującego się ich produkcją będziemy mogli lepiej skupić się na naszych głównych przedsięwzięciach o większym potencjale rozwoju, jak samolotach klasy biznes, samolotach komunikacji regionalnej czy transporcie szynowym – dodał Bellemare.

Dzięki umowie, której wartość nie została podana do publicznej wiadomości, Viking stał się posiadaczem Certyfikatów Typu dla samolotów pożarniczych CL-215, CL-215T i CL-415, a także przejął prawa do ich obsługi technicznej, wsparcia logistycznego i dostaw części zamiennych. Finalizacja porozumienia zostanie zrealizowana w ciągu kilku następnych miesięcy. Wszelkie prace prowadzone będą w zakładach Vikinga w Calgary w Kanadzie. Zatrudnienie znajdzie tam 40 pracowników.

Bombardier wstrzymał produkcję samolotów pożarniczych w grudniu 2015, z powodu braku zamówień. Obecnie na całym świecie w służbie znajduje się ok. 170 samolotów CL-215, CL-215T i CL-415. Są one w posiadaniu 21 użytkowników w 11 krajach (Francja chce kupić CL-415, 2016-03-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.