Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kadłub HMS Prince of Wales gotowy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 czerwca 2016

Na północy Szkocji zakończono kolejny etap budowy drugiego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth.

Następca tronu Książe Karol wziął udział w uroczystości złączenia ostatniej sekcji kadłuba lotniskowca HMS Prince of Wales z resztą okrętu / Zdjęcie: BAE Systems

W obecności Księcia Karola w szkockim Rosyth połączono ostatnią sekcję kadłuba (Sponson 11) lotniskowca HMS Prince of Wales z resztą okrętu (HMS Prince of Wales (prawie) skompletowany, 2016-01-14). Wydarzenie oznacza zakończenie zasadniczego etapu budowy jednostki, nadzorowanej przez konsorcjum Aircraft Carrier Alliance (ACA), w skład którego wchodzą: Babcok, BAE Systems, Thales UK i rząd w Londynie.

Latem pracownicy stoczni w Rosyth rozpoczną montaż wyposażenia pokładowego, w tym elementów układu napędowego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej i stacji łączności, a także systemów zarządzania walką i samoobrony. Następnie rozpocznie się wieloetapowy program prób lotniskowca, które najpierw będą prowadzone w basenie portowym.

W 2019 HMS Prince of Wales po raz pierwszy wyjdzie w morze. W tym samym roku okręt zostanie przekazany Royal Navy. Na początku lat 2020. jednostka ma uzyskać wstępną zdolność operacyjną (Pierwsza załoga HMS Prince of Wales, 2016-01-28).

Wcześniej w linii znajdzie się pierwszy z okrętów typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth (Nowy radar HMS Queen Elizabeth, 2015-10-07). Oba lotniskowce będą stacjonować w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth (Portsmouth gotowe do przyjęcia lotniskowców, 2016-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.