Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

198 Eagle IV dla Niemiec

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 listopada 2008

General Dynamics European Land Systems oraz niemiecki urząd zakupów uzbrojenia BWB, podpisały porozumienie o dostawie 198 samochodów patrolowych Eagle IV za 106 mln Euro.

Eagle IV ze zdalnie sterowanym modułem uzbrojenia norweskiego Kongsberga. Na niemieckich samochodach zostaną jednak wykorzystane rodzime stacje KMW FLW 100/200 / Zdjęcie: Mowag

Podpisanie umowy jest formalną finalizacją działań, jakie podjęły Niemcy, w celu lepszego zabezpieczenia swoich wojsk, działających za granicą, głównie w Afganistanie (do tej pory Bundeswehra straciła tam 25 zabitych żołnierzy). Szwajcarski Mowag Eagle IV przy masie do 8,5 t zapewnia osłonę balistyczną i przeciwko minom na natowskim poziomie 2. Zastąpi obecnie wykorzystywane, nieopancerzone pojazdy.

Umowa zakłada dostawę łącznie 198 wozów, w kilku wersjach, w tym dowódczej, za 106 mln USD. W liczbie tej mieści się również 25 Eagle IV, dostarczonych już Bundeswehrze, na mocy porozumienia z lipca, o natychmiastowym zakupie samochodów patrolowych.

Pierwsze dostawy spodziewane są jeszcze w tym roku, ostatnie - w 2010. Wozy będą produkowane w zakładach Mowag, w Kreuzlingen oraz w niemieckim oddziale General Dynamics European Land Systems, w Kaiserslautern.

Niemcy wyraziły zainteresowanie pozyskaniem ogółem 672 pojazdów Eagle IV.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.