Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grecja przyjęła do służby nowe OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 czerwca 2016

Marynarka wojenna Grecji przyjęła do służby ostatnie dwa okręty podwodne typ 214.

HS Matrozos jest jednym z 2 greckich konwencjonalnych OP typ 214, które przyjęto do służby podczas niedawnej ceremonii w Skaramangas pod Atenami / Zdjęcie: MO Grecji

W Skaramangas pod Atenami odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętów podwodnych HS Matrozos (S 122) i HS Katsonis (S 123), typ 214. Udział w uroczystości podniesienia bandery na jednostkach wzięli najwyżsi przedstawiciele państwa, w tym prezydent kraju Prokopis Pavlopoulos i członkowie dowództwa marynarki wojennej Grecji.

Budowa HS Matrozos rozpoczęła się w 2003. Okręt zwodowano przed rokiem. W ostatnich miesiącach przeszedł serię testów morskich, które pozwoliły na ocenę działania podstawowych systemów pokładowych. Próby były też okazją do zgrania załogi i zwieńczenia programu szkolenia marynarzy. Obecnie kontynuowany jest program testowy HS Katsonis. Okręt powinien rozpocząć działania pod koniec br.

Program zakupu przez Grecję serii konwencjonalnych OP typ 214 zainicjowano w 1999. Zakładał on pozyskanie 4 okrętów podwodnych. Pierwszy z nich, HS Papanikolis (S 120), zbudowano w niemieckiej Kilonii. Jednostkę przyjęto do służby w 2010. Pięć lat później w linii znalazł się HS Pipinos (S121, HS Pipinos w linii na wiosnę, 2015-01-30).

Program napotkał duże trudności, a jego realizacja przeciągnęła się niemal o dekadę. Budowę okrętów spowolniły problemy techniczne, a także skandal korupcyjny, związany z wyborem dostawcy nowych jednostek (Cd. skandalu łapówkowego w Grecji, 2014-01-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra