Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod włoski okręt zaopatrzeniowy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 lipca 2016

We Włoszech zapoczątkowano główny etap budowy nowego okrętu zaopatrzeniowego Marina Militare.

W stoczni grupy Fincantieri odbyła się ceremonia położenia stępki pod nowy okręt zaopatrzeniowy marynarki wojennej Włoch / Zdjęcie: Fincantieri

W Riva Trigoso na północnym-zachodzie kraju odbyła się ceremonia położenia stępki pod nowy okręt zaopatrzeniowy Marina Militare (marynarki wojennej Włoch). Budowa jednostki rozpoczęła się w lutym od cięcia blach (Cięcie blach pod włoski zaopatrzeniowiec, 2016-02-10). Okręt powinien trafić do odbiorcy w 2019.

Zaopatrzeniowiec będzie miał 165 m długości. Jednostka ma wypierać ok. 23 tys. t. i rozwijać 20 w. Będzie służyć do zaopatrywania na morzu większych zespołów zadaniowych. Okręt ma też uczestniczyć w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Budowa okrętu zaopatrzeniowego jest pierwszym etapem ogłoszonego w 2015 planu modernizacji technicznej Marina Militare. W nadchodzących latach włoska flota wprowadzi do służby także 7 pełnomorskich okrętów patrolowych i śmigłowcowiec desantowy (Więcej włoskich patrolowców, 2015-11-12). Okręty zostaną wyprodukowane w kraju, przy udziale rodzimego przemysłu stoczniowego. Przedsięwzięcie będzie nadzorowane przez OCCAR (europejską agencję współpracy zbrojeniowej, OCCAR podaje szczegóły włoskich zbrojeń, 2015-05-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.