Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni australijski MH-60R

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 lipca 2016

Lockheed Martin przekazał ostatni australijski śmigłowiec morski MH-60R.

Australijskie MH-60R zakupiono w ramach rządowego programu Foreign Military Sales. Pośrednikiem w dostawach jest rząd amerykański i US Navy / Zdjęcie: Lockheed Martin

Ostatni australijski MH-60R przekazano w środę podczas ceremonii zorganizowanej w zakładach Lockheed Martina w Owego na terenie stanu Nowy Jork. W imieniu rządu Australii wiropłat odebrała US Navy. Udział w uroczystości wzięli m.in. przedstawiciele dowództwa Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) i australijskiej misji dyplomatycznej w Waszyngtonie.

W najbliższych tygodniach śmigłowiec przejdzie serię testów, które potwierdzą jego zdatność do lotu. Następnie wiropłat zostanie przetransportowany do bazy HMAS Albatross w Nowra na terenie stanu Nowa Walia Południowa, gdzie stacjonują 725. i 816. eskadry Fleet Air Arm (lotnictwa marynarki wojennej Australii), odpowiedzialne za eksploatację MH-60R oraz szkolenie ich załóg i personelu obsługowego (725. eskadra RAN znowu w służbie, 2015-06-12, Pierwszy symulator dla MH-60R, 2015-03-30).

Australijskie MH-60R są przystosowane do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów (Romeo odpala torpedy, 2014-07-19), a także prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych, transportu żołnierzy i zaopatrzenia, wsparcia ogniowego i ewakuacji medycznej. Wiropłaty będą stacjonować m.in. na fregatach rakietowych typu Anzac (Pierwsza bliskowschodnia misja HMAS Perth, 2016-06-07) oraz nowych niszczycielach rakietowych typu Hobart (Postępy w programie AWD, 2016-06-27). Zastąpią wysłużone śmigłowce S-70B-2 Seahawk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.