Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AH-1W przeciwko islamistom

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2016

Amerykańskie śmigłowce uderzeniowe AH-1W Super Cobra przeprowadziły ataki na islamistów w rejonie libijskiego miasta Syrta.

Amerykańskie AH-1W, które w weekend dokonały ataków w rejonie Syrty, operują z pokładu śmigłowcowca desantowego USS Wasp (LHD 1), typu Wasp / Zdjęcie: USMC

W miniony weekend amerykańskie lotnictwo przeprowadziło kolejną serię nalotów na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja w rejonie miasta Syrta na północy Libii. W wyniku bombardowań udało się zniszczyć co najmniej 25 stanowisk ogniowych nieprzyjaciela i 2 cysterny. W atakach najprawdopodobniej po raz pierwszy udział wzięły śmigłowce uderzeniowe AH-1W Super Cobra lotnictwa Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC).

Amerykańskie śmigłowce miały atakować cele w gęsto zabudowanych rejonach miasta, wciąż zamieszkiwanych przez lokalną ludność. Dowództwo 22nd Marine Expeditionary Unit, której komponent lotniczy zaangażowany jest w bombardowania, zdecydowało się na użycie w akcji AH-1W ze względu na obecność cywilów w pobliżu miejsc planowanych ataków. Używając do tego celu samolotów bojowych AV-8B Harrier II, Amerykanie ryzykowaliby życie i zdrowie Libijczyków.

Niedawne naloty przeprowadzono w ramach amerykańskiej operacji wojskowej Odyssey Lightning (Amerykańskie naloty na Libię, 2016-08-02). Bombardowania zapoczątkowano 1 sierpnia. Ataki koncentrują się wokół Syrty i mają wesprzeć lokalne siły wojskowe, współpracujące z uznawanym przez Zachód rządem jedności narodowej (Kolejne naloty na Libię, 2016-08-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.