Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na kolejny NSC

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 września 2016

Huntington Ingalls Industries rozpocznie przygotowania do budowy kolejnego kutra patrolowego typu Legend.

USCG pozyska kolejny okręt patrolowy typu Legend (na zdjęciu USCGC Hamilton) / Zdjęcie: HIS

Straż Wybrzeża USA (USCG) zleciła grupie stoczniowej Huntington Ingalls Industries (HII) rozpoczęcie przygotowań do budowy 9. kutra patrolowego typu Legend. Kontrakt ma wartość 88,2 mln USD (ok. 345 mln zł) i obejmuje zakup materiałów do budowy jednostki, w tym elementów układu napędowego, generatorów oraz półproduktów do wytworzenia kadłuba i nadbudówki. Prace stoczniowe zostaną wykonane w zakładach Huntington Ingalls Shipbuilding (HIS) z Pascagoula w Mississippi.

Dotychczas stocznia z Pascagoula zbudowała i dostarczyła USCG 5 okrętów patrolowych typu Legend (USCGC James w linii, 2015-08-07). Obecnie trwają przygotowania do testów odbiorczych 6. jednostki, przyszłego USCGC Munro (WMSL 755, Po testach USCGC Munro, 2016-08-10), które zostaną zrealizowane w 4. kwartale br. W tym samym czasie zwodowany zostanie USCGC Kimball (WMSL 756, Stępka pod USCGC Kimball, 2016-03-04). Producent położy też stępkę pod USCGC Midgett (WMSL 757, Zlecenie na 8. kuter typu Legend, 2015-04-01).

Okręty patrolowe typu Legend powstają w ramach programu National Security Cutter. Patrolowce mają 127 m długości i 16 m szerokości. Wypierają 4600 t i rozwijają 28 w, a zasięg obliczany jest na 22 tys. km. Uzbrojono je m.in. w 57-mm armatę i pojedynczy 20-mm zestaw obrony bezpośredniej Phalanx, a także cztery 12,7-mm wkm i dwa 7,62-mm km M240B. Obserwację przestrzeni powietrznej umożliwia trójwspółrzędny radar wieloczynnościowy Airbus Defence and Space TRS-3D.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.