Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa baza P-8I

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 października 2016

Indyjskie morskie samoloty patrolowe będą stacjonować na terenie portu lotniczego w Koczin na południowym zachodzie kraju.

Część samolotów patrolowych P-8I zostanie przebazowana na teren Portu Lotniczego Koczin. Patrolowce pozostaną tam przynajmniej do czasu rozbudowy pobliskiej bazy lotniczej INS Garuda / Zdjęcie: MO Indii

Samoloty będą stacjonować w specjalnie wydzielonej strefie lotniska. Zostanie ona przystosowana do przyjmowania P-8I, prowadzenia obsługi technicznej oraz pomieszczenia załóg lotniczych i personelu obsługowego. Operujące z Koczin samoloty umożliwią sprawowanie kontroli nad akwenami nieopodal południowo-zachodnich wybrzeży kraju, a także w rejonie Lakszadiwów.

Pierwotnie zakładano, że P-8I będą stacjonować w pobliskiej bazie INS Garuda. Dowództwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) odstąpiło jednak od tego pomysłu ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury w bazie, w tym zbyt krótką drogę startową.

W latach 2012-2015 lotnictwo BNS odebrało 8 morskich samolotów patrolowych P-8I Neptun. Patrolowce operują w składzie eskadry INAS (Indian Naval Air Squadron) 312A, stacjonującej w bazie INS Rajali, na terenie południowego stanu Tamilnadu (Pierwsza eskadra P-8I, 2015-11-18). Latem Indie podpisały kontrakt na dostawę kolejnych 4 samolotów patrolowych (Kontrakt na dodatkowe P-8I, 2016-07-28). Ich dostawy powinny zostać zrealizowane w 3 lata. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.