Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie okręty na Bliskim Wschodzie

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 października 2016

Okręty Royal Navy przeszły Kanał Sueski i znalazły się w rejonie Bliskiego Wschodu, kontynuując zapoczątkowaną przed miesiącem misję.

HMS Bulwark był na czele zespołu zadaniowego, idącego przez Kanał Sueski / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Na Zatokę Sueską weszły: śmigłowcowiec HMS Ocean (L12), okręt desantowy HMS Bulwark (L15), typu Albion (HMS Bulwark zakończył misję, 2015-12-08) i jednostka zaopatrzeniowa MV Eddystone Point, typu Point. Kontynuują one podróż w rejon Zatoki Perskiej, Morza Arabskiego i Oceanu Indyjskiego, gdzie będą prowadzić działania operacyjne wspólnie z jednostkami sojuszniczych flot.

Przed miesiącem brytyjskie okręty opuściły porty macierzyste w Wielkiej Brytanii i rozpoczęły nową, 6,5-miesięczną misję bojową (Nowa misja HMS Ocean, 2016-09-21). Jej pierwszy etap zakładał prowadzenie działań operacyjnych na Morzu Śródziemnym, podczas których Brytyjczycy wspierali zespoły zadaniowe w powstrzymywaniu nielegalnej imigracji z Afryki do Europy (Koniec misji HMS Diamond, 2016-10-26).

Podczas pobytu na Bliskim Wschodzie brytyjskie okręty będą prowadzić działania związane m.in. z walką z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych destabilizujących region. W skład komponentu lotniczego grupy zadaniowej wchodzą załogi i personel obsługowy śmigłowców 845. Naval Air Squadron z RNAS Yeovilton, 662. Squadronu Army Air Corps z Wattisham Airfield i 27. Squadronu z RAF Odiham. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.