Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IndoDefence 2016: PIAP umacnia się w Azji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 listopada 2016

Warszawski PIAP prezentuje w Dżakarcie najnowszą wersję Taktycznego Robota Miotanego.

Warszawski producent coraz lepiej radzi sobie na azjatyckim rynku. Pozycję PIAP umacnia nie tylko jakość wykonania i potencjał operacyjny oferowanych robotów, ale też odpowiednie podejście do klienta, w tym organizacja szkoleń dla operatorów i personelu obsługowego, a także wsparcie techniczne. Polskie przedsiębiorstwo przewyższa w tych aspektach konkurentów m.in. z USA / Zdjęcie: Michał Jarocki

Jednym z nielicznych przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego na IndoDefence jest warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP). Producent prezentuje w Dżakarcie najnowszą odmianę Taktycznego Robota Miotanego (TRM) 2.0. Jest to urządzenie do zastosowań wspomagających operacje antyterrorystyczne, np. podczas rozpoznania terenu prowadzonego przez jednostki specjalne przed przystąpieniem do akcji.

Robot charakteryzuje się m.in. cichą pracą układu napędowego i możliwością bezstopniowej regulacji kąta widzenia kamery w pełnym zakresie 360°, bez konieczności użycia narzędzi. TRM 2.0 utrzymuje pełną sprawność działania po zrzucie na twarde podłoże z wysokości do 9 m. Można go wyposażyć m.in. w granaty oślepiające i ogłuszające, zbiornik gazów napastliwych (łzawiących, wywołujących kaszel lub kichanie) i zbiornik dymu sygnalizacyjnego.

PIAP zadebiutował na IndoDefence w 2014, prezentując m.in. robota pirotechnicznego Gryf (IndoDefence 2014: Debiut Gryfa, 2014-11-05). Debiut targowy zaowocował zleceniem na 4 zestawy tego typu, złożonym przed kilkoma miesiącami przez indonezyjskie siły zbrojne. Warto przypomnieć, że Dżakarta eksploatuje już 12 Gryfów pozyskanych w 2013. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.