Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IndoDefence 2016: PIAP umacnia się w Azji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 listopada 2016

Warszawski PIAP prezentuje w Dżakarcie najnowszą wersję Taktycznego Robota Miotanego.

Warszawski producent coraz lepiej radzi sobie na azjatyckim rynku. Pozycję PIAP umacnia nie tylko jakość wykonania i potencjał operacyjny oferowanych robotów, ale też odpowiednie podejście do klienta, w tym organizacja szkoleń dla operatorów i personelu obsługowego, a także wsparcie techniczne. Polskie przedsiębiorstwo przewyższa w tych aspektach konkurentów m.in. z USA / Zdjęcie: Michał Jarocki

Jednym z nielicznych przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego na IndoDefence jest warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP). Producent prezentuje w Dżakarcie najnowszą odmianę Taktycznego Robota Miotanego (TRM) 2.0. Jest to urządzenie do zastosowań wspomagających operacje antyterrorystyczne, np. podczas rozpoznania terenu prowadzonego przez jednostki specjalne przed przystąpieniem do akcji.

Robot charakteryzuje się m.in. cichą pracą układu napędowego i możliwością bezstopniowej regulacji kąta widzenia kamery w pełnym zakresie 360°, bez konieczności użycia narzędzi. TRM 2.0 utrzymuje pełną sprawność działania po zrzucie na twarde podłoże z wysokości do 9 m. Można go wyposażyć m.in. w granaty oślepiające i ogłuszające, zbiornik gazów napastliwych (łzawiących, wywołujących kaszel lub kichanie) i zbiornik dymu sygnalizacyjnego.

PIAP zadebiutował na IndoDefence w 2014, prezentując m.in. robota pirotechnicznego Gryf (IndoDefence 2014: Debiut Gryfa, 2014-11-05). Debiut targowy zaowocował zleceniem na 4 zestawy tego typu, złożonym przed kilkoma miesiącami przez indonezyjskie siły zbrojne. Warto przypomnieć, że Dżakarta eksploatuje już 12 Gryfów pozyskanych w 2013. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.