Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwolnienie Wiitakorpiego

Przemysł zbrojeniowy, 01 grudnia 2008

Jorma Wiitakorpi, były prezes fińskiej Patrii został zwolniony z aresztu. Śledczy zebrali interesujące ich dowody w sprawie o korupcję przy przetargach na transportery do Słowenii i haubice dla Egiptu.

Jorma Wiitakorpi został aresztowany 2 tygodnie temu (zobacz: Areszt i pierwsze dostawy). Prowadzący sprawę agenci Narodowego Biura Śledczego przeprowadzili w tym czasie szereg przeszukań, w tym w biurach przedsiębiorstwa. W związku z tym, sąd okręgowy w Helsinkach uznał, że były prezes Patrii nie będzie miał już okazji wpływać na przebieg śledztwa i zwolnili go z aresztu.

W tym samym dniu władze przedsiębiorstwa poinformowały o zmianach organizacyjnych i kadrowych. M.in. nowym zastępcą prezesa grupy, Heikki Allonena, został Jukka Holkeri, pozostając jednocześnie wiceprezesem Aviation Business Unit. Nowym prezesem Patria Land & Armament Oy - a więc odpowiedzialnym m.in. za produkcję transporterów AMV - został Seppo Seppälä.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.