Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie nadal zainteresowane Nerpą

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 grudnia 2008

Mimo tragicznej w skutkach awarii systemu przeciwpożarowego atomowego okrętu podwodnego Nerpa i zapowiedzi przejęcia go przez WMF FR, Indie nadal są zainteresowane jego leasingiem.

Umowa o dokończeniu budowy i wyleasingowaniu indyjskiej flocie okrętu proj. 971 Nerpa została podpisana w 2004 jednocześnie z zawarciem kontraktu na modernizację i sprzedaż krążownika lotniskowcowego Admirał Gorszkow. Transakcja miała być warta 26 mld rupii (650 mln USD). Według niedawnych informacji, próby morskie Nerpy miały zostać zakończone we wrześniu 2009, a okręt przekazany na 10 lat Indiom.

Według Times of India, rząd indyjski już zwrócił się do stoczni realizującej próby okrętu z prośbą o ich kontynuowanie. Nerpa jest potrzebna do szkolenia załóg dla nowych atomowych okrętów podwodnych (ADV, Advanced Technology Vessel) budowanych od lat 1970. przez Indie. Próby pierwszego z nich mają rozpocząć się w przyszłym roku, a przekazanie do służby w grudniu 2011. Ostatni miałby trafić do linii w 2015.

Dotychczasowe opóźnienia programu wskazują jednak na to, że te terminy nie zostaną dotrzymane. Stąd waga powodzenia transakcji z Rosją i chęć jej realizowania ze strony New Delhi mimo pojawiających się problemów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.