Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja norweskich fregat

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 listopada 2016

Kongsberg otrzymał zlecenie na modernizację systemu zarządzania walką fregat rakietowych typu Fridtjof Nansen.

Norweskie fregaty rakietowe typu Fridtjof Nansen będą dysponować unowocześnionym systemem zarządzania walką i oprogramowaniem odpowiedzialnym za pracę urządzeń sonarowych / Zdjęcie: MO Norwegii

Norweskie przedsiębiorstwo zawarło porozumienie z rządową agencją ds. zakupów uzbrojenia (NDMA) o modernizacji systemu zarządzania walką fregat rakietowych typu . Kontrakt zostanie zrealizowany w 4 lata. Wartość zleconych prac wyniesie 313 mln NOK (152 mln zł).

Kongsberg będzie odpowiedzialny za unowocześnienie oprogramowania odpowiedzialnego za odbiór i analizę danych o otoczeniu, ocenę sytuacji taktycznej i kierowanie ogniem. Prace obejmą również urządzenia odpowiedzialne za pracę sonarów. Modernizacja okrętów najprawdopodobniej będzie prowadzona podczas ich regularnych przeglądów remontowych.

Sjøforsvaret (królewska marynarka wojenna Norwegii) dysponuje 5 fregatami rakietowymi typu Fridtjof Nansen. Wprowadzano je do służby w latach 2006-2011. Okręty zbudowała hiszpańska grupa stoczniowa Navantia w zakładach w Ferrol na północnym-zachodzie kraju. Okręty oparto na projekcie hiszpańskich fregat rakietowych typu Álvaro de Bazán (Amerykańskie testy Cristóbal Colón, 2015-06-30). Wyposażono je m.in. w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.