Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni zmodernizowany Halifax

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 grudnia 2016

W Kanadzie zakończono zasadniczy etap modernizacji fregat rakietowych typu Halifax.

Fregaty rakietowe typu Halifax pozostaną w linii do połowy l. 2030. / Zdjęcie: MO Kanady

We wtorek zakończono prace stoczniowe nad modernizowaną fregatą rakietową HMCS Toronto (FFH 333), typu Halifax. W najbliższych tygodniach okręt przejdzie serię prób portowych i morskich, które pozwolą ocenić efektywność przeprowadzonych prac modernizacyjnych i przygotować jednostkę do wznowienia działań operacyjnych. Okręt nadal będzie stacjonował w Canadian Forces Base Halifax na wschodzie kraju.

HMCS Toronto jest ostatnią z 12 kanadyjskich fregat rakietowych typu Halifax, która przeszła modernizację. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Halifax-class Modernization/Frigate Life Extension (HCM/FELEX). Zapoczątkowano go w 2008. Prace nad jednostkami prowadzono w stoczniach należących do grup Irving Shipbuilding i Seapsan. Zaangażowano w nie również podwykonawców, w tym Lockheed Martin Canada. Koszt programu wyniósł 4,3 mld CAD (13,4 mld zł).

W ramach modernizacji kanadyjskie fregaty otrzymały m.in. nowe systemy zarządzania walką i samoobrony, ulepszone urządzenia obserwacyjne oraz unowocześnione układy identyfikacji swój-obcy i uzbrojenie, w tym przeciwokrętowe pociski kierowane RGM-84 Harpoon i zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM, Luzowanie HMCS Winnipeg, 2016-01-08).

Modernizacja pozwoli utrzymać jednostki w linii do połowy lat. 2030. Wówczas miejsce Halifaxów zajmą nowoczesne wielozadaniowe fregaty proj. Canadian Surface Combatant (CSC). Nowy program zbrojeniowy zakłada kupno 15 okrętów (Ofensywa BAE Systems Canada, 2016-11-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.