Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej Ibisów na polskich lotniskach

Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 06 grudnia 2016

PIAP dostarczył roboty Ibis placówkom Straży Granicznej na lotniskach w Gdańsku, Wrocławiu i Modlinie.

Roboty Ibis znajdują się w wyposażeniu placówek SG na 6 polskich lotniskach / Zdjęcie: PIAP

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) zrealizował dostawy 3 kompletów mobilnych robotów Ibis wraz z wyposażeniem dodatkowym dla kolejnych placówek Straży Granicznej. Urządzenia trafiły do międzynarodowych portów lotniczych: Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy, Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika i Warszawa-Modlin.

Roboty służyć będą na terenie portów lotniczych w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Są to już kolejne – po Lotnisku Chopina, Poznaniu i Katowicach – roboty Ibis, które znalazły się w wyposażeniu lotnisk. Warto wspomnieć, że roboty PIAP (nie tylko Ibis) służą na wszystkich największych lotniskach w Polsce.

Ibis jest robotem przeznaczonym do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych. W Straży Granicznej zyskał uznanie dzięki dużemu udźwigowi manipulatora (50 kg) i dużej prędkości (10 km/h).

Zakupione dla Straży Granicznej roboty Ibis mają szereg urządzeń dodatkowych, zwielokrotniających ich zastosowanie i znacznie ułatwiających pracę funkcjonariuszom. Są to m.in.: uchwyt do przenośnego urządzenia rentgenowskiego, uchwyt do wyrzutnika pirotechnicznego, wymienne szczęki chwytaka do podejmowania i przenoszenia przedmiotów wielkogabarytowych oraz zestaw negocjacyjny (Ibis dla MOSG, 2016-12-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.