Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przezbrajanie Le Temeraire

Marynarka wojenna, 13 grudnia 2016

W Breście rozpoczęto modernizację ostatniego strategicznego okrętu podwodnego typu Triomphant.

Każdy ze strategicznych okrętów podwodnych typu Triomphant zostanie wyposażony w 16 pocisków balistycznych M51 o zasięgu 8-10 tys. km, przenoszących 6-10 głowic TN 75 o sile 100 kT / Zdjęcie: DCNS

Przez najbliższe 18 miesięcy prowadzona będzie modernizacja strategicznego okrętu podwodnego Le Téméraire (S617), typu Triomphant. Zakres prac obejmie m.in. przystosowanie jednostki do przenoszenia nowych pocisków balistycznych M51 (Udany test M51, 2015-10-01). Przedsięwzięcie będzie prowadzone we współpracy z Marine Nationale (marynarką wojenną Francji) i blisko 50 przedsiębiorstwami, reprezentującymi francuski przemysł zbrojeniowy i stoczniowy.

Le Téméraire jest kolejnym z serii 4 francuskich strategicznych OP typu Triomphant, który zostanie wyposażony w pociski balistyczne M51. W przeszłości podobną modernizację przeszły Le Triomphant (S616) i Le Vigilant (S618). Ostatnia z jednostek tego typoszeregu, Le Terrible (S619), została przyjęta do służby w 2010 i od początku była wyposażona w nowe zestawy rakietowe (Le Terrible w służbie, 2010-10-04).

Program modernizacji Le Téméraire zakłada dokonanie gruntownego przeglądu remontowego jednostki. W planie jest też unowocześnienie wyposażenia pokładowego, w tym układu nawigacji i systemu zarządzania walką.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.