Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales Alenia Space dla Galileo

Astronautyka, 20 grudnia 2016

Thales Alenia Space zajmie się rozwojem i obsługą europejskiego systemu nawigacji Galileo.

Thales Alenia Space udzieli wsparcia ESA i GSA, zajmując się rozwojem i obsługą europejskiego systemu nawigacji Galileo / Rysunek: ESA

Thales Alenia Space, spółka joint venture utworzona przez Thalesa (67%) i Leonardo-Finmeccanica (33%) poinformowała o podpisaniu dwóch kontraktów z Europejską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją GNSS (GSA). Pierwszy z nich dotyczy rozwoju infrastruktury programu Galileo, natomiast drugi wspiera rozpoczęcie obsługi operacyjnej tego globalnego systemu nawigacji. Łączna wartość kontraktów opiewa na sumę 180 mln euro (ok. 795 mln zł). Prace będą realizowane w l. 2017-2020.

Umowa dotycząca rozbudowy infrastruktury Galileo zabezpiecza początkową fazę użytkowania satelitów. Europejski system nawigacji ma być uruchomiony w 2017 i uzyskać pełną sprawność operacyjną w 2020. Na podstawie umowy, Thales Alenia Space Italia będzie odpowiedzialny za projekt, bezpieczeństwo, integrację, kontrolę oraz walidację działania systemu na orbicie (Europa wyrusza na podbój kosmosu, 2016-12-05).

Nowa umowa, jak i ta z 2009, tylko potwierdza pozycję lidera Thales Alenia Space w projektowaniu zintegrowanych systemów kosmicznych. Nasze możliwości zostały już zademonstrowane podczas trwającej obecnie fazy programu pozwalającej na uzyskanie statusu pełnej zdolności operacyjnej. Będziemy mogli dokonać walidacji systemu i pomożemy rozpocząć świadczenia usług europejskiego systemu nawigacyjnego – powiedział Donato Amoroso, prezes Thales Alenia Space Italia.

Thales Alenia Space jest również odpowiedzialne za projektowanie i rozwój systemów naziemnych. Wyprodukuje jedne z najważniejszych elementów systemu (odbiorniki lokalizacji i generatory czasu). Thales Alenia Space dostarcza również istotne elementy segmentu kosmicznego (anteny i generatory sygnału), które powstają w zakładach spółki w Rzymie i L’Aquila. Od 1997 Thales Alenia Space jest dostawcą najważniejszych rozwiązań dla europejskiego systemu nawigacyjnego w tym głównym wykonawcą projektu EGNOS (europejskiego systemu wspomagającego nawigację, Powstało Thales Alenia Space Polska, 2015-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.