Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie ostatniej barki desantowej proj. Mk. IV

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 21 grudnia 2016

W Indiach zwodowano ostatnią barkę desantową projektu Mk. IV.

Marynarka wojenna Indii będzie eksploatować co najmniej 8 barek desantowych proj. Mk. IV. Okręty będą operować przede wszystkim w rejonie archipelagu Andamanów i Nikobarów, a także na Lakszadiwach / Zdjęcie: MO Indii

W Kalkucie w stanie Bengal Zachodni odbyła się ceremonia wodowania barki desantowej L58, proj. Mk. IV. Uroczystość zorganizowano w stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE), która zaprojektowała i zbudowała okręt. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele dowództwa Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii).

L58 jest ostatnią z serii 8 barek desantowych proj. Mk. IV zbudowanych dla BNS. W najbliższych miesiącach zostanie poddana pracom wykończeniowym. Następnie jednostka przejdzie testy portowe i morskie. Okręt będzie służyć do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego na ląd, np. podczas operacji desantowania. Ma też wspierać wojska walczące na nieprzyjacielskich plażach, dostarczając im uzbrojenie i zaopatrzenie.

Indyjskie barki desantowe proj. Mk. IV mają ok. 63 m długości i 11 m szerokości. Wypierają 830 t i rozwijają 15 w. Przy prędkości marszowej 12 w zasięg przekracza 2700 km. Są uzbrojone m.in. w dwa 30-mm działa morskie CRN-91 i PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 216 osób, w tym 160 żołnierzy desantu (Wodowanie L57 , 2016-11-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.