Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie testów Ił-76MD-M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 grudnia 2016

Kompleks lotniczy (Awiacjonnyj kompleks) im. S.W. Iljuszyna pozytywnie zakończył testy prototypu zmodernizowanego ciężkiego samolotu transportowego Ił-76MD-M. W ramach programu wykonał o 17 lotów. Trwały one ponad 110 godzin.

Prototyp samolotu transportowego Ił-76MD-M nr rej. RF-76746 w czasie testów / Zdjęcie: AK im. Iljuszyna

Program modernizacji samolotów Ił-76MD został zatwierdzony przez dowództwo Wojsk lotniczo-kosmicznych MO FR. Przewiduje on unowocześnienie parku nie tylko tych maszyn, ale także latających zbiornikowców Ił-78 i Ił-78M. Modernizacja obejmuje wymianę awioniki, wyposażenia pokładowego oraz systemów łączności i samoobrony. W przedniej części kadłuba zainstalowano optoelektroniczny system wizualizacji działający w paśmie widzialnym i podczerwonym. Przy modernizacji wykorzystano komponenty z projektowanego równolegle samolotu Ił-76MD-90A, by zachować możliwość ich zamienności (Ił-76MD-90A dla Kazachstanu?, 2016-08-04).

MO FR zawarło z AK Iljuszyna kontrakt na seryjną modernizację samolotów Ił-76MD do standardu Ił-76MD-M. Ich resurs ma zostać wydłużony do 40 lat. Rosja oferuje podobne rozwiązania zagranicznym użytkownikom samolotów Ił-76 i pochodnych.

Prototyp zmodernizowanego Ił-76MD-M został oblatany 28 lutego 2016. Samolot wystartował z lotniska LII im. Gromowa w podmoskiewskim Żukowskim. Dowódcą załogi był Nikołaj Kuimow.

Próby państwowe Ił-76MD-M zostały zaplanowane na 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.