Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji USS Mason

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 stycznia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Mason powrócił do USA po zakończeniu kilkumiesięcznej misji bojowej w rejonie Bliskiego Wschodu.

USS Mason powrócił do USA po zakończeniu misji bojowej / Zdjęcie: USN

W piątek do Naval Station Norfolk w Wirginii wszedł niszczyciel rakietowy USS Mason (DDG 87), typu Arleigh Burke. Okręt powrócił do portu macierzystego po 7 miesiącach od rozpoczęcia ostatniej w swej dotychczasowej historii misji bojowej, prowadzonej w rejonie Bliskiego Wschodu. Jednostka służyła m.in. w składzie lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 10, na czele której stał atomowy lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz (Powrót USS Dwight D. Eisenhower, 2016-12-28).

Przez ostatnie miesiące USS Mason prowadził działania operacyjne na Atlantyku, Morzu Celtyckim, Śródziemnym i Czerwonym, a także w rejonie Zatoki Perskiej i Omańskiej oraz na Oceanie Indyjskim. W tym czasie okręt przeszedł ok. 118 tys. km. Odbył kurtuazyjne wizyty portowe w Bahrajnie, Grecji, Hiszpanii, Omanie, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Amerykański niszczyciel współpracował z jednostkami flot sojuszniczych państw, w tym Marine Nationale (marynarki wojennej Francji, USS Mason wesprze CdG, 2016-11-27).

W październiku USS Mason został kilkukrotnie ostrzelany przy użyciu kierowanych pocisków przeciwokrętowych, wystrzelonych najprawdopodobniej przez bojówkarzy jemeńskiej organizacji Huti. W tym czasie amerykański okręt znajdował się na północ od cieśniny Bab al-Mandab, łączącej Morze Czerwone z Zatoką Adeńską (USS Mason wesprze CdG, 2016-11-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.