Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbił się iracki Mi-35M

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 stycznia 2017

Wczoraj w Iraku rozbił się śmigłowiec uderzeniowy Mi-35M. W wypadku zginęły 4 osoby.

Iracki śmigłowiec uderzeniowy Mi-35M rozbił się wczoraj nieopodal Mosulu / Zdjęcie: MO Iraku

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych czasu lokalnego śmigłowiec uderzeniowy Mi-35M irackich wojsk lotniczych wykonywał lot bojowy nieopodal Mosulu. Z niewyjaśnionych przyczyn wiropłat utracił sterowność, po czym spadł na ziemię (Rozbił się iracki Mi-35M, 2016-04-06). W wyniku wypadku śmierć poniosło 2 pilotów i 2 techników pokładowych.

Okoliczności wypadku zostaną zbadane przez specjalną komisję, która ma wyjaśnić jego przyczyny. W chwili zdarzenia śmigłowiec był w drodze do bazy lotniczej w Qayyarah, położonej ok. 60 km na południe od Mosulu.

Według wstępnych założeń dowództwa irackich wojsk lotniczych, do wypadku najprawdopodobniej doprowadziła usterka techniczna, wynikająca ze złego stanu technicznego Mi-35M. Wojska lotnicze Iraku od jesieni zaangażowane są w kampanię wojskową w rejonie Mosulu (Amerykański bsl rozbił się w Iraku, 2016-11-22). Tempo działań bojowych uniemożliwia wykonywanie regularnych przeglądów statków powietrznych. Pracę personelu obsługowego utrudnia m.in. brak części zamiennych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.