Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy wyremontowany senegalski Mi-24W

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 stycznia 2017

W Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 zakończono remont generalny senegalskiego śmigłowca uderzeniowego Mi-24W.

Senegalski Mi-35P na płycie postojowej lotniska zakładowego WZL-1 / Zdjęcie: WZL-1

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 z Łodzi poinformowały o zakończeniu remontu w ubiegłym tygodniu remontu generalnego śmigłowca Mi-24W przeznaczonego dla Armée de l'Air Sénégalaise (wojsk lotniczych Senegalu). Z tej okazji łódzką placówkę odwiedziła delegacja z Senegalu (Senegal kupił KT-1, 2016-07-21).

Przewodniczył jej Dowódca Armée de l'Air Sénégalaise gen. bryg. Birame Diop. 12 stycznia senegalski Mi-24W wykonał loty próbne z załogą mieszaną.

Wojska lotnicze Senegalu mają obecnie na stanie 2 śmigłowce uderzeniowe Mi-35, dostarczone przez FR w 2007. Jeden z nich został w ub. r. przystosowany do przenoszenia izraelskiej głowicy obserwacyjnej Controp DSP-HD, zawierającej kamerę TV i wskaźnik / podświetlacz laserowy. Opcjonalnie można ją wyposażyć w kamerę termowizyjną (Controp przezentuje SHAPO-HD, 2016-07-20).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra