Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

E-Jety dla Airlink

Lotnictwo cywilne, 19 stycznia 2017

Południowoafrykańskie towarzystwo Airlink zakupiło 5 odrzutowców komunikacji regionalnej Embraera.

Jeden z Embraerów E190, zakupionych przez Airlink / Zdjęcie: Embraer

Airlink, największa niezależna regionalna linia lotnicza z Republiki Południowej Afryki, nabyła 5 samolotów odrzutowych z rodziny E-Jetów – 3 E170 i 2 E190, od ECC Leasing, spółki zależnej Embraera (Wyniki Embraera w 2016, 2017-01-13). Dostawy samolotów rozpoczną się w 1. połowie br.

Południowoafrykańskie towarzystwo eksploatuje obecnie 43 samoloty – 12 Avro RJ85, 17 Embraerów ERJ 135, 2 ERJ 145, 8 BAe Jetstream 41 i 4 Cessna Grand Caravan. W grudniu ub. r. dołączyły do nich pierwsze z 11 zamówionych ERJ 140.

Rodger Foster, prezes Airlink, powiedział: To początek wdrażania naszej strategii wzrostu i modernizacji, która obejmuje zastąpienie floty Avro RJ85 w ciągu najbliższych 3 lat. W jej ramach nabędziemy w sumie 13 E-Jetów. Obecnie poszukujemy na rynku dodatkowych 8 E190. Unikalne cechy rodziny E-Jetów pozwolą Airlink na operowanie w wymagającym środowisku regionu, z krótkich dróg startowych, w warunkach hot-and-high.

Zdolność E190 do wykonywania lotów ETOPS daje Airlink nowe możliwości dotarcia do odległych miejsc, które wcześniej były poza naszym zasięgiem, a w niektórych przypadkach, nigdy nie korzystały z planowych rejsów pasażerskich – dodał Rodger Foster.

Głównym hubem Airlink jest Johannesburg, a siatka połączeń przewoźnika obejmuje 36 miast w 9 krajach afrykańskich. Są wśród nich destynacje biznesowe, jak: Antananarywa, Lusaka, Harare; Pietermaritzburg, Polokwane, Bloemfontein, Kimberley i Nelspruit; Upington, Phalaborwa, Ndola, Tete, Sishen, Nampula, Beira, Pemba i Bulawayo.

Dodatkowo Airlink oferuje loty do egzotycznych destynacji turystycznych, takich jak Kapsztad, Umtata, George, Windhuk, Delta Okawango (Maun), Kasane, Livingston, Skukuza, Vilanculos i wyspa Nosy Be. W ub. r. linie przewiozły ponad 1,4 mln pasażerów, wykonując 44 800 lotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.